Na čo slúži betónový plot a kde sa inštaluje

Na čo slúži betónový plot a kde sa inštaluje?

Betónový plot - ideálne riešenie na oplotenie územia v blízkosti domu alebo chaty. Ide o pevnú a spoľahlivú konštrukciu, ktorá nielen chráni pred vniknutím, ale má aj estetický vzhľad.

Betónový plot priaznivo nahrádza plot z prírodného kameňa. Krásny vzhľad, nízka cena a spoľahlivá ochrana dvora a záhrady - preto sú betónové ploty také obľúbené!

Vlastnosti výroby a inštalácie

Betónový plot pozostáva z betónových platní a betónových stĺpov. Základom tejto konštrukcie je betónová zmes. Je odolný voči vonkajším vplyvom a má skutočne dlhú životnosť. Takýto plot odolá silnému vetru aj silným dažďom. Bez ohľadu na teplotu betónový plot nič nezdolá!

Výška betónového plotu môže dosahovať 2,5 metra a hmotnosť jednej dosky je približne 75 - 80 kg podľa vzoru platne. Takýto plot je takmer nemožné poškodiť, preto je spoľahlivou ochranou pred neželanými hosťami a vhodne doplní exteriér domu.

Betónové oplotenie sa používa na vymedzenie priestoru medzi súkromnými domami alebo technickými priestormi. Vytvára protihlukovú stenu, a preto je výhodný pre oddelenie skladových a priemyselných priestorov, športovo-rekreačného areálu od ostatných objektov. Okrem toho sa betónový plot využíva ako záhradná architektúra alebo na stavbu ohradníkov.

Betónový plot - chytré riešenie pre dom!

Betónový plot - prvá fáza usporiadania pozemku v blízkosti domu. Plot môže mať najrôznejšie tvary, dekorácie a textúry. Betónový plot je možné namontovať za krátky čas aj bez špeciálnych zručností.

Do betónovej zmesi sa pridávajú ďalšie stavebné materiály, ktoré zvyšujú pevnosť betónu a odolnosť proti náhlym zmenám teploty. Tento plot je šetrný k životnému prostrediu, ľahko sa udržiava a vydrží desiatky rokov. Na rozdiel od kovových plotov betón nepodlieha korózii. Cena betónového plotu je dostupnejšia ako plot z tehly alebo prírodného kameňa. Spája v sebe vysokú kvalitu, odolnosť a reprezentatívny vzhľad. Toto je dekorácia a spoľahlivá ochrana súkromných a vidieckych domov!